Traditionele gelato wordt gemaakt met room, eieren en melk. De oprichters van Gigi Gelato – de Nederlandse Ralph Barkmeijer (28) en de Italiaanse Zeno Tosoni (28) – hebben daar hun eigen draai aan gegeven.
Ralph vertelt:
‘Wij zijn de keuken ingedoken om een gezonder ijsje te creëren, met de ultieme smaakbeleving van Italiaanse gelato. Onze unieke smaakcombinaties proeven even romig als een traditionele gelato, maar dan zonder de room. Daarom is het vetgehalte zeer laag. En het scheelt een hoop calorieën. Je hoeft overheerlijke gelato dus niet op te offeren voor je #bodygoals.’

Wij vroegen de mannen waar de liefde voor het vak vandaan komt en wie ze willen bereiken met hun ijsmerk.
75% van de Nederlanders krijgt niet de aanbevolen hoeveelheid per dag aan groenten binnen. Dat zat de mannen van Gigi dwars. Daarom transformeerden zij de meest gezonde voeding – groenten en fruit – naar de meest blije voeding: ijs!
De verse groenten en vruchten worden koudgeperst. Bij dit proces komt er geen hitte vrij, waardoor de smaak behouden blijft en vitamines en mineralen optimaal worden bewaard. Gigi Gelato bevat geen synthetische toevoegingen, dus kunstmatige geur-, kleur-, en smaakstoffen zul je niet vinden.
‘We vinden het belangrijk om gezonde voeding en het geluk van een ijsje wereldwijd beschikbaar te maken. Voor nu ligt de focus op Nederland, maar we zijn ook al met diverse grote retailers in het buitenland in gesprek.’

Wat is de meest memorabele gebeurtenis tot nu toe?
Onze meest memorabele gebeurtenis was eigenlijk net na lancering van Gigi Gelato, toen we in London waren uitgenodigd vanwege het beste innovatieve product van het jaar.
We zijn gekozen tussen 1000 startups en hebben het tot de laatste 8 geschopt. Van die 8 finalisten hebben we uiteindelijk de prijs gewonnen voor beste innovatieve startup van het jaar op de Food Matters Live.

Welke toekomst zien jullie voor Gigi Gelato?
Onze plannen voor de toekomst zijn duidelijk: Wij als Gigi willen het plantaardige en gezondere ijs alternatief worden in de diepvries categorie.
Ons doel is om wereldwijd bekend te staan als de gezondere en lekkere ijsjes gemaakt van groenten en fruit.
Op dit moment hebben we 3 smaken ijsjes op stokjes, maar we zijn ook druk bezig met potjes. Dit is echter nog geheim!

Benieuwd naar meer?
XOXO – Kim Longwood
Fotografie door Cindy van der werf.